Barborka vôbec nemusela byť v detskom domove.

Autor: Eva Lorenzová | 20.10.2012 o 20:32 | Karma článku: 26,71 | Prečítané:  4606x

Barborka má 4 roky a len niekoľko mesiacov je s ockom, babkou a dedkom. Od narodenia bola v detskom domove, hoci tam vôbec nemusela a ani nemala byť. Barborka nie je Rómka, je to blondýnka s modrými očami, o jej adopciu by bol  veľký záujem. Preto sa všetci tak snažili!?

 

Barborka sa narodila krátko potom, čo sa jej rodičia rozviedli.  Mama sa rozhodla pre anonymný pôrod. Vzdala sa jej. Keď sa otec dozvedel, že jeho bývalá manželka je tehotná a o dieťa nemá záujem,  ihneď išiel na UPSVaR oznámiť, že má o očakávané dieťa záujem. Vraj nemožno nič riešiť, kým nie je dieťa na svete. Kaď sa narodila, „nevedeli" o nej, veď anonymný pôrod je anonymný. Otec požiadal súd o zverenie dieťaťa. Súdy sú zahltené,  majú more času, ale deti nie! Neexistuje rodinný súd. Čas bežal. Hoci sa Borborka na otca na prvý pohľad podobá, súd rozhodol sa o preukázanie otcovstva pomocou genetických testov. A čas bežal. Genetické testy potvrdili rodičovstvo, ale súd pojednával až mal voľný termín. A čas bežal. Potom súd rozhodol, že otec je otec a Barborka môže mať nové priezvisko, lenže urobil v písomnom vyhotovení rozhodnutia chybu v dátume narodenia, teda nezmyselné rozhodnutie, pre neexistujúce dieťa. A čas bežal.  Kým súd napravil túto administratívnu chybu, uplynuli mesiace. Čas bežal. Barborka rástla. Už to nebolo miminko, ale krásna malá slečna. Konečne súd rozhodnutie opravil a mohli sa aspoň stretnúť.  Tak sa stretávali. Barborka mala pritom aj šťastie, od svojich 4 mesiacov vyrastala totiž v profesionálnej rodine, ktorá ju ľúbila a bola aj pripravená bezkonfliktne ju odovzdať tam, kam patrila - k ockovi.  Najprv boli profesionálni rodičia aj biologická rodina spolu na stretnutiach s Barborkou, potom bola Barborka na ihrisku len s ockom, babkou a dedkom, potom ich navštívila doma a až bola pripravená, strávila tam víkend, potom týždeň, nakoniec sa tam celkom presťahovala.  Teraz má rodiny dve. Spolu oslávili jej štvrté narodeniny. Všetci robia všetko preto, aby Barborka bola šťastná, a ona je šťastná! Ale aj tak - v detskom domove nemusela byť!

Tento prípad ukazuje aj na to, že matky a otcovia nemajú rovnaké práva. Matka sa dieťaťa vzdať môže, otec nie. (Matka nemusí platiť na svoje dieťa výživné, ale otec áno.)

Barborka je možno jediné dieťa, ktoré má v rodnom liste "matka neznáma, otec XY", ale aj na také prípady musí zákon pamätať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?